TOVAR V AKCII

Naša cena 25,00 EUR
Skladom
Naša cena 25,00 EUR
Skladom
Naša cena 18,00 EUR
Skladom

TOP PRODUKTYSťahovací pás po pôrode, sťahovacie pásy po pôrode

Sťahovací pás po pôrode, sťahovacie pásy po pôrode

 

Späť do formy po pôrode s popôrodným pásom

 Počas tehotenstva prechádza ženské telo mnohými zmenami. Jedna

z najvýznamnejších je v brušnej dutine.  Nie len samotný rast bruška, ale aj to, že sa maternica zväčšuje a stúpa smerom hore z panvovej dutiny, úzko súvisí s rastom plodu.

Po pôrode potrebujú brušné svaly čas, aby sa dostali do pôvodného stavu. V závislosti od brušných svalov a elasticity pokožky to môže trvať 6-8 týždňov od pôrodu ale aj oveľa dlhšie napr. ak došlo k diastáze  brušných svalov.

Mnohé mamičky majú po pôrode vystrčené či ovisnuté brucho. Cítia sa nepríjemne z estetického aj spoločenského hľadiska, čo na psychike vôbec nepridá. Nie je to však neriešiteľná  situácia. Sťahovacie pásy po pôrode Vám pomôžu znovu získať svoje krivky a obnoviť pružnosť pokožky.

 

Sťahovací pás po pôrode Farmacell

 Sťahovací pás po pôrode Farmacell je veľmi praktický, poskytuje podporu brucha, zaisťuje formovanie a zoštíhlenie. Je vyrobený z mikrovlákna, čo zabezpečuje jeho priedušnosť, okysličenie kože a mäkkosť. Sťahovací pás po pôrode je absolútne pohodlný. Tkanie pomocou bezšvovej technológie nespôsobuje podráždenie ani začervenanie pokožky. Sťahovací pás po pôrode sa dokonale prispôsobí ženskému telu, a tým, že kombinuje podporné a kompresné vlastnosti, uľaví od bolesti chrbta a brušných svalov.

 

Prečo nosiť sťahovacie pásy po pôrode?

 Sťahovacie pásy po pôrode  poskytujú väčšiu stabilitu telu a vyriešia aj niektoré problémi vyplyvajúce z pôrodu. Hlavnou úlohou sťahovacích pásov po pôrode je vykresliť predĺženie tela a natiahnuť svaly, čím sa zníži tlak na väzy a kĺby. Sťahovacie pásy po pôrode adekvátne podporujú chrbticu, zmierňujú bolesti po tehotenstve a poskytujú okamžitú úľavu.

Výhody sťahovacích popôrodných pásov sú rôznorodé. Tieto pomôcky sú navrhnuté a skonštruované na pomoc ženám, aby sa cítili lepšie. Sťahujúce pásy po pôrode zmierňujú napätie, ku ktorému boli svaly a kĺby vystavené počas tehotenstva a najmä pomáhajú telu získať späť svoju kondíciu už po krátkom čase.

 

 Môžem nosiť sťahovací pás aj po cisárskom reze?

Sťahovací pás po pôrode Farmacell sa odporúča aj po cisárskom reze. Podporuje brucho a močový mechúr, čím významne prispieva k rýchlej rekonvalescencii a mobility matky.

 

Čo je diastáza?

 Veľmi jednoducho povedané, diastáza je rozostup priamych brušných svalov. Medzi nimi sa nachádza väzivo alebo tkanivo ( Linea alba ), ktoré tieto svaly spája. V dôsledku silného vnútorného tlaku ( napr. pôrodom, veľkým plodom, pri viacpočetnom tehotenstve … ) dochádzka k uvoľneniu tohto tkaniva a vytvorí sa medzera medzi pravou a ľavou stranou svalov. Ochorenie zvyčajne nebolí, je však sprevádzané ovisnutým, nevzhľadným bruchom, v horšom prípade aj komplikácie ako hernia alebo pruh v oblasti pupočníka.

Tomuto stavu možno predísť už počas tehotenstva nosením tehotenského pásu a po pôrode nosením sťahovacieho pásu. Ochorenie sa dá liečiť aj po 15. rokoch.

Tip na cvičenie po pôrode

 Stiahnite brucho, spôsobom akoby ste chceli zapnúť nohavice, ktoré sú Vám o troche menšie. Boky brucha tlačte k sebe a pupok smerok k chrbtu. V tejto polohe vydržte 10 sekúnd a opakujte 20x. Nezabudnite, že tento cvik môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek.

 

YWE2MGM0Yz