Úvod » KOMPRESNÉ PANČUCHY

KOMPRESNÉ PANČUCHY

Usporiadať podľa 
Výrobca  

 

Naša cena 7,50 EUR

Skladom
 

Naša cena 19,00 EUR

Skladom


 

Naša cena 19,50 EUR

Skladom


 

Naša cena 20,80 EUR

Skladom


 

Naša cena 21,00 EUR

Skladom


 

Naša cena 21,00 EUR

Skladom


 

Naša cena 23,00 EUR

Skladom


 

Naša cena 26,00 EUR

Skladom

Kompresné pančuchy

 

Viac ako polovica žien, ale aj mnoho mužov trpí rôznymi žilovými ochoreniami. Nehovoríme len o kŕčových žilách – varixoch a iných cievnych ochoreniach, ktoré Vám už diagnostikoval Váš lekár, ale aj o prvých príznakoch žilových ochorení, ktoré môžu signalizovať často unavené a boľavé nohy, opuchnuté členky, nepokoj v dolných končatinách počas noci a kŕče. Pri všetkých spomínaných zdravotných poruchách je vhodné priam nutné nosiť kompresné pančuchy.

Zlé stravovacie návyky a nedostatok telesnej aktivity, spôsobujú žilové problémy, ťažobu, teplo v nohách a občasné kŕče. Akonáhle sa prejavia tieto príznaky, vedzte, že nie sú vyliečiteľné. Preto jediným opatrením ako zastaviť zhoršenie choroby a zmierniť jej príznaky, je kompresívna terapia. Elastické kompresné pančuchy Relaxsan vyvíjajú tlak na nohu, ktorý zabraňuje žilám rozšíriť sa. Tlak je postupný a distribuovaný po celej nohe, pričom maximum dosahuje na členku a postupne sa znižuje smerom k stehnám, tak aby uľahčoval vzostup krvi smerom nahor.

 

 

Správny výber je veľmi dôležitý

 

Kompresné pančuchy Relaxsan ponúkajú naozaj veľa možností a variantov, tak aby poskytli maximálny komfort a funkčnosť všetkým potrebám klienta. Ako si teda vybrať tie správne?

Pri výbere kompresných pančúch je dôležité zohľadniť zdravotný stav a potiaže, ktoré chcete liečiť. Kompresné pančuchy delíme do dvoch základných kategórií:

Preventívne kompresné pančuchy – ako už názov definuje, používajú sa ako prevencia pri žilových ochoreniach.

Zdravotné kompresné pančuchy -  s veľkou pravepodobnosťou Vám ich odporučil lekár.

 

40 Den - Kompresia 8-12 mm Hg * členku. Kompresné pančuchy 40 Den sú určené na pomoc pri prekrvení nôh a zmiernenie únavy a úľavu.

70 Den - Kompresia 12-17 mmHg * členku. Kompresné pančuchy 70 Den sú indikované pre ľahké obehové problémy, tendencia ku kŕčovým žilám a tehotné ženy.

 140 Den - Kompresia 18-22 mmHg * členku. Kompresné pančuchy 140 Den sú indikované na liečbu miernej chronickej žilovej nedostatočnosti, kŕčové žily, opuchy a tehotným ženám.

 280 Den - Kompresia 22-27 mmHg * členku. Kompresné pančuchy 280 Den sú indikované na liečbu žilovej nedostatočnosti, kŕčové žily, po chirurgických operáciách, opuchy a zápal žíl, a pri prevencii trombózy.

* Typ kompresie sa odkazuje na členok a postupne klesá smerom k rozkroku; kompresia klesne na 70% v oblasti lýtka a v oblasti stehna až na 40%, čím zaisťuje správny  účinný krvný obeh.

 

 

Ak už ste si vybrali správnu kompresiu, je len na Vás, či si zvolíte kompresné podkolienky, lýtkové pančuchy, stehenné pančuchy ( samodržky ) alebo celé pančuchy. S výberom správnej veľkosti Vám pomôže tabuľka uvedená pri konkrétnom produkte.

Kompresné pančuchy Relaxsan Vám poskytnú diskrétny vzhľad, maximálny komfort, sú anatomicky tvarované a vysoko kvalitné.

 

Prečo nakupovať kompresné pančuchy u nás?

 

V našom e-shope www.relaxsansk.sk nájdete kompresné pančuchy talianskej značky Relaxsan. Jej výrobca má viac ako 30-ročné skúsenosti s produkciou kompresných pančúch a ich distribúciou do celého sveta. Vyberie si naozaj každý. Od preventívnych kompresných pančúch, samodržiek a podkolienok až po zdravotné pančuchy. Samozrejme môžete si vybrať farbu, správnu veľkosť, dokonca aj priadzu z ktorej sú pančuchy vyrobené. To všetko v najvyššej kvalite.

Všetky Relaxsan kompresné pančuchy sú certifikované Öko-Tex Standard 100, takže sú úplne bezpečné a neškodia styku s pokožkou.

Výrobca Relaxsan pančúch je držiteľom ISO 9001: 2008 a ISO 13485: 2012 pre výrobu zdravotníckych pančúch.

N2IyN